Albania cz.2

Plaże w Albanii są różne, te oddalone od miast są całkiem niezłe, te prywatne również. Plaże w miastach jednak bywają brzydkie, tak naprawdę one dopiero powstają. Widok ciężkich maszyn, mężczyzn z taczkami (pracujących za naprawdę marne grosze!) a kilka metrów obok turystów na leżakach z kolorowymi drinkami to w zasadzie standard.

My spędziliśmy tam tylko jeden dzień a nasza plaża na szczęście była całkiem fajna.

Cena takiego noclegu przy plaży, to w naszym przypadku 40 Euro. Wynajęliśmy maleńki domek, składający się z pokoju sypialnego ( łóżko piętrowe i małżeńskie) oraz aneksu kuchennego i łazienki. Do plaży mieliśmy dosłownie pięć kroków a śniadanie było w cenie! Może nie był to nocleg marzeń ale na jedną noc były to naprawdę przyzwoite warunki.

DSC_0746

Niebo w miastach jest przysłonięte przez gęstą sieć kabli.

DSC_0780

Na ulicach częściej niż ludzi spotkać można zwierzęta, wszelakiego rodzaju: kozy, krowy, owce czy nawet osiołki. Krowa na środku drogi? Nie panikuj, omiń ją i jedź dalej.

DSC_0699

DSC_0646

DSC_0642DSC_0650

Albańskie samochody są jedyne w swoim rodzaju, będąc w jakimkolwiek innym kraju bez problemu je rozpoznasz. Są zazwyczaj załadowane aż po brzegi a ich kierowcy jeżdżą w sposób wyjątkowy.

Wybierając się do Albanii samochodem trzeba mieć oczy dookoła głowy, kierowcy nie respektują żadnych przepisów a ich samochody choć zazwyczaj rozpadające się osiągają prędkości kosmiczne.  Pierwszeństwo ma samochód, który jest większy a wszechobecne riksze i inne jednoślady robią na drodze po prostu to co chcą.

DSC_0619

Mimo wszystko Albania jest krajem pięknym i interesującym, zadziwia i szokuje. Jest na swój sposób egzotyczna i “inna”.

KTO POWINIEN ZWIEDZIĆ ALBANIĘ?

Każdy kto chce zobaczyć kraj niedotknięty Unijną ręką, dziki i pierwotny, pełen sprzeczności. Bo ciągle można zobaczyć biedne wioski, składające się z baraków, zamieszkałe przez ludzi ubogich a obok nich wielkie hotele i świat przygotowany pod wizyty “bogatych” turystów.

Dla turystów ciekawych świata polecam zwiedzanie kraju od środka, przepiękne góry są popularne wśród motocyklistów i fanów off-roadu.

Turyści preferujący wygrzewanie się nad basenem również będą zadowoleni, bo ceny są niskie a hotele nie odbiegają standardem od tych Włoskich czy Greckich.

Albanię warto zobaczyć, ale czy chciałabym tam spędzić cały urlop? Nie, to nie dla mnie.

DSC_0657

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s