A kuku! Zgadnij kogo tu spotkasz.

Prawdziwe gwiazdy cenią swoją prywatność

Kefalonia wśród przeciętnych turystów nie jest jeszcze popularna, właśnie dlatego kochają ją celebryci. Turystyczny tłok, który opanował sąsiadujące Zakhyntos jest czymś obcym dla Kefalonii. Zaledwie kilka miasteczek na tej wyspie jest typowo turystycznych, takich gdzie swoje hotele posiadają wielkie europejskie biura podróży i panuje spory tłok. Pozostała część wyspy jest albo całkowicie opustoszała albo przyjemnie gwarna.

kefalonia
Hotele Kefalonia

Do tłocznych miejscowości należy np. Skala – nadal nie należy jednak porównywać tłoku tam panującego z Bułgarskim Słonecznym Brzegiem czy Hiszpańskim Loret de Mar. Są to całkowicie odrębne lokalizacje, dla ludzi z całkowicie różnymi oczekiwaniami. Skala jest znacznie mniejsza i bardziej kameralna, jest w zasadzie małym miasteczkiem, które w sezonie letnim przyjmuje sporą liczbę turystów.

Madonna, Tom Hanks, Nicholas Cage czy Sarah Jessica Parker

 

Kojarzysz ich? Prawdopodobnie większość z nas nuciła kiedyś pod nosem ” La Isla Bonita”, oglądała niczym maniak “Seks w wielkim mieście” albo “Skarb Narodów” i słyszała o miłości do Maluchów Toma Hanksa. Niezaprzeczalnie są to wielkie nazwiska, popularne na skalę globalną. Mieszkańcy Kefalonii nie piszczą już jednak na ich widok. Dla turystów też nie są sensacją, bo zazwyczaj ich nie rozpoznają. Kto spodziewałby się w tak spokojnym miejscu takich osobistości?

Gwiazdy ukochały sobie Fiskardo, jest to miasteczko portowe, które jako jedyne nie ucierpiało w wyniku katastrofalnego w skutkach trzęsienia ziemi w 1953 roku. Wówczas zniszczone zostało około 90% zabudowań wyspy, przynosząc kryzys zarówno społeczny jak i finansowy – wszystko to jednak ominęło tą urokliwą wioskę.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s